Premenstruační syndrom (také zvaný premenstruační stres či premenstruační tenze, zkratka PMS) je souhrn fyzických, psychologických a emocionálních symptomů týkajících se ženského menstruačního cyklu. Zatímco některými z těchto premenstruačních symptomů je v dětství postižena většina dívek (okolo 80 - 95 procent), dospělé ženy mohou zažívat symptomy, které jim „značným způsobem znepříjemňují některé aspekty života“. Tyto symptomy jsou předvídatelné a objevují se pravidelně během dvou týdnů před menstruací. Jakmile začne krvácení, tyto symptomy zmizí. Okolo 14 procent žen ve věku 20 až 35 let jsou jimi tak zasaženo, že jim zabraňují pracovat či studovat. U některých žen jsou tyto příznaky tak silné, že jsou považovány za postižené. Tato forma PMS se nazývá premenstruační dysforická porucha (PMDD). Obvykle přichází zhruba 10 až 7 dní před menstruací a těsně před ní obtíže dosahují svého vrcholu. Následně mizí.

Progesteron, který je v současnosti nejlepší přírodní podporou léčby endometriózy a zmírnění menopauzy, ale také dokáže zmírnit projevy premenstruačního syndromu.

Progesteron krém

Progesteron v krému se aplikuje na dobře prokrvená místa pokožky (krk, zápěstí, vnitřní strana paží nebo stehen). Progesteron krém se používá k přírodní léčbě endometriózy, zmírnění příznaků menopauzy a dalších stavů, které souvisí s nedostatkem progesteronu v těle ženy. Krém s přírodním progesteronem vychází přibližně na 1.550 Kč. Jedno balení krému progesteron při použití 2×denně vystačí na více než jeden měsíc.

Jaké jsou příznaky nízké hladiny progesteronu?

Při nedostatku progesteronu bývá nepravidelná menstruace.

Při nedostatku progesteronu bývá silná menstruace.

Při nedostatku progesteronu se objevují endometrióza a fibroidy dělohy.

Při nedostatku progesteronu bývá zvýšená citlivost prsou.

Při nedostatku progesteronu jsou ženy podrážděné a mají výkyvy nálad.

Jaké jsou účinky přírodního progesteronu?

Přírodní progesteron pomáhá zmírňovat nebo zcela eliminovat návaly horka spojené s menopauzou.

Přírodní progesteron pomáhá normalizovat menstruační cyklus.

Přírodní progesteron pomáhá zmírňovat příznaky premenstruačního syndromu.

Přírodní progesteron pomáhá zmírňovat nebo zcela eliminuje výkyvy nálady.

Přírodní progesteron zvyšuje celkový pocit zdraví a pohody.

Přírodní progesteron pomáhá chránit proti rakovině prsu, osteoporóze a fibrocystóze.

Přírodní progesteron je přirozeným protikladem estrogenu, pomáhá dosáhnout hormonální rovnováhy.

Existují dva hlavní typy cukrovky a jsou: diabetes 1. typu, který obvykle inzulínu dochází, když tělo nemůže produkovat glukózu a umožňuje poskytovat energii za stejné. Diabetem typu 2 dochází, když tělo nemůže využít že inzulin k dispozici v těle.

Diabetes výživa je velmi důležité, protože nemoc může snadno proměnit fatální a způsobit poškození ledvin a / nebo srdeční selhání. Zde je několik návrhů, které vám mohou pomoci zlepšit své současné zdravotní stav a žít svůj život tak, že obvykle je to možné za daných okolností.

Dobře jíst a cvičení

Diabetes výživa je převážně směrováno kolem non-škrobnatých potravin, zeleniny a ovoce a vysoký obsah vlákniny, jako je špenát, brokolice nebo fazolové lusky spolu s vaší pravidelnou stravu. Celá zrna je další položka obsažená v diabetes výživě spolu s hnědou rýží, těstoviny, čočka, ryby několikrát týdně a libové maso.

Diabetes výživa bude záviset od člověka k člověku, a proto se nedoporučuje zahájit žádné bez konzultace s lékařem nebo dietologem první. Diabetes výživa bude fungovat ještě lépe, aby váš dobrý zdravotní stav, pokud obsahuje cvičení ve svém každodenním životě, stejně jako půl hodiny denně chodit nebo něco lehkého provést v pohodlí vašeho domova.

Je důležité, aby se vaše váhu pod kontrolou, když trpíte cukrovkou jako u jakékoli jiné komplikace mohou vytvořit fatální účinky za stejné.

Pokud jste byl diagnostikován s diabetem, váš lékař pravděpodobně zmínil, že byste měli věnovat velkou pozornost výživě a stravu jako součást léčebného programu. Odborníků na výživu říkají, že není nikdo, dieta při diabetu, ale lidé s cukrovkou by se měli řídit pokyny výživy v potravní pyramidy, a současně věnovat zvláštní pozornost příjem sacharidů. Lidé s diabetem by měla jíst zhruba stejné množství jídla ve stejnou dobu každý den, aby hladiny cukru v krvi stabilní.

Začínáme s výživou léčba

Pokud jste ještě nikdy pokoušel se jíst zdravou, dobře-vyvážená strava před diabetes diagnózy může být obtížné vědět, kde začít. Zkuste tyto tipy od Americká dietetická asociace:

Jezte více škrobů, jako jsou chléb, obiloviny, škrobové a zeleniny. Cílem pro šest porcí denně a více. Například, studená obilovin s nízkotučné mléko nebo bagel s čajovou lžičku želé k snídani. Dalším škrob-přidávání strategie je přidat vařené černé fazole, kukuřice nebo fazole garbanzo do salátů nebo mísy.

Jíst pět druhů ovoce a zeleniny každý den. Mít kousek ovoce nebo dva jako svačinu, nebo přidat zeleninu na chili, se hýbat-smažené pokrmy nebo dušená masa. Můžete také balení syrovou zeleninu na oběd a občerstvení.

Jíst cukry a sladkosti s mírou. Zahrnout své oblíbené sladkosti ve vaší stravě jednou nebo dvakrát týdně na většině. Split dezert uspokojit vaše sladké zub při současném snížení cukru, tuku a kalorií.

Rozpustná vlákna se nacházejí hlavně v ovoci, zelenině a některá semena, a jsou zvláště dobré pro lidi s cukrovkou, protože pomáhají zpomalit nebo snížit vstřebávání glukózy ze střev. Luštěniny, jako jsou vařené fazole, patří mezi nejvyšší rozpustné vlákniny. Ostatní vlákna-obsahovat jídla, jako je mrkev, mají také pozitivní vliv na hladinu cukru v krvi. Nerozpustná vlákna, nalezený v otrub, celá zrna a ořechy, působí jako střevní čističů při čištění z dolního trávicího traktu.

Po diagnóze diabetes, zvažte vidět dietologem a rozvoj stravu, abyste mohli začít. S ohledem na svůj životní styl, vaše léky, Vaší hmotnosti a zdravotními poruchami, které jste kromě cukrovky, stejně jako vaše oblíbené potraviny, dietní sestra vám pomohou vytvořit stravu, která zabrání komplikacím cukrovky a ještě vám radost vám ''jsem vždy měl v jídle.

Zdravější Hmotnost a životní styl

Dosažení a udržení zdravé hmotnosti je důležité pro všechny s diabetem. Kontrola hmotnosti je nesmírně důležité při léčbě diabetu typu 2, protože extra tuku v těle je obtížné pro lidi s diabetem typu 2 dělat a používat jejich vlastní inzulín. Pokud máte nadváhu, ztrácí jen 10-20libry může zlepšit kontrolu krevního cukru tak moc, že ​​si můžete užívat své léky nebo snížit.

Pokud kouříte, a u nichž byla diagnostikována cukrovka, Váš lékař doporučí, že jste přestal kouřit, protože dělá problémy způsobené cukrovkou horší. Lidé s diabetem může docházet k problémům průtok krve v nohou a chodidel, které může někdy vést k amputaci. Kouření může snižovat krevní tok ještě více. Kouření může také zhoršit sexuální impotence u mužů, příčiny vysoké hladiny cholesterolu LDL (špatného cholesterolu typu), a může zvýšit riziko srdečního infarktu a mozkové mrtvice. Pokud máte diabetes a kouříte, musíte přestat.

I když alkohol v malém množství může být vejde do vašeho jídelníčku, pokud hladina cukru v krvi pod dobrou kontrolou, pití alkoholu na lačný žaludek může způsobit nízkou hladinu krevního cukru. Alkohol může přispět ke komplikacím diabetu, takže zeptejte se svého lékaře, kolik alkoholu může být součástí vašeho jídelníčku a pak držet se ho.

Moderování cukru, tuku a sacharidů

Pokud jste byl diagnostikován s diabetem, může mít mnoho změn životního stylu, aby se. Znamená to, že budete muset vzdát cukru, tuků a sacharidů navždy?

Tělo rozkládá různé druhy potravin, u různých mír. Sacharidy (ať už je to brambor nebo stolní cukr), obvykle trvá od 02:55 hodin strávit, zatímco protein trvá tři až šest hodin a tuku může trvat osm a více hodin. To je důvod, proč různé potraviny mají odlišné účinky na hladiny cukru v krvi, jako například proč zmrzlina (vyšší obsah tuku), zvyšuje hladinu cukru v krvi pomaleji než brambory. Ale lidé s cukrovkou nemají vždy vzdát zákusků a sladkostí. Prostě si být jisti, není k jídlu, střední množství více než jednou nebo dvakrát týdně.

Pro kontrolu sacharidy, zkuste techniku ​​zvanou sacharidů počítání. Sacharidy počítání znamená počítání celkového počtu gramů sacharidů byste měli jíst na jídlo nebo svačinu plánovaný čas na své léky a pohybové návyky. Pak můžete zvolit, jak splnit tyto potřeby sacharidů. Budete pravděpodobně používat sacharidů počítání knihy, které můžete získat v supermarketu nebo knihkupectví. Pokud se chcete dozvědět, jak počítat sacharidy přesně, domluvte si schůzku s dietologem nebo diabetes vychovatele.

Protože lidé s diabetem mají vyšší riziko srdečních problémů, je to často doporučováno, že limit tuku pod 30 procent z celkového denního kalorií méně jíst celkově méně tuků a nasycených tuků. Rovněž je třeba sledovat hladiny cholesterolu, vyberte si menší porce libového masa, drůbeže a ryb, a nízké nebo non-mléčné výrobky. Vzhledem k tomu, high-protein diet, jako je strava Atkins jsou s vysokým obsahem tuku, oni jsou obvykle nedoporučuje pro lidi s cukrovkou.

Pamatujte si, že to bude chvíli trvat, se dozvíte, jak se přizpůsobit změnám ve vaší stravy a životního stylu po diabetes diagnózy. S praxí a pomoci, můžete mít vyhovující stravu a udržet hladinu cukru v krvi pod kontrolou, taky.

Kontrola denní hladiny cukru v krvi tak často, jak se cítíte, je nutné je klíčové, když máte cukrovku, a tak můžete ovládat svůj diabetes výživě stejně. Diabetes může být pod kontrolou a vy můžete vést zdravý a normální život těžily z jeho krásy a radost, pokud vám rozumím onemocnění a vynaloží veškeré úsilí, aby vyhověli stejné v nejlepším možným způsobem.

Poraďte se se svým lékařem plán diabetu výživy a / nebo svého dietologa, kteří budou rádi pomohou a pomůže vám se stejnou. Čím dříve se pochopit vaše onemocnění, tím lépe bude pro vás a vaše tělo. Related Post:

Výhody Denního Zdravé Stravovací PlánPřínosy Zdravého StravováníZdravému Stravování7 Osvědčené Inositol Výhody, Které Potřebujete A Proč Je PotřebujeteZdravé Výživy Tipů, Které Musíte DodržovatZískat Zdravé Tělo Se Zdravou StravouTipy Na Zdravé StravováníZdravá Strava Pro ženyPoužití Optimální Sportovní VýživySportovní Výživa Pro ženy

Získat Zdravé Tělo Se Zdravou StravouSacharidyDruhy SacharidůFunkce SacharidůMetabolismu Sacharidů A Cvičení7 Osvědčené Inositol Výhody, Které Potřebujete A Proč Je PotřebujeteJak Si Vybrat Nejlepší Protein DoplněkJak Si Vybrat Nejlepší Doplněk Rybího Oleje Pro Vaše ZdravíPřírodní Doplňky Pro Zdraví, Jsou Tou Nejlepší VolbouOmega 3 Rybího Tuku: Co To Je A Jaké Jsou Výhody?Nejlepší Multi Vitamíny Pro MužeAnti Zkrabacení CreamVýživa Pro Pevné KostiKoupit Doplňky Zdraví ženNejlepší Multi Vitamíny Pro ženyAntioxidanty, Volné Radikály, A Sportovní VýživyPrůvodce Diabetem VýživySportovní Výživa Pro ženyZdravé Výživy PokynyZdravé Výživy Tipů, Které Musíte Dodržovat

© Copyright 2012 - Uni Nutrition - All Rights Reserved

Na stránkách Základní Zdraví se můžete dozvědět už docela dost o tom, co jíst nebo co nejíst abyste byli štíhlí, abyste byli zdraví, spokojení s dobrou náladou, ale do dnes nám tu chyběly informace o tom kolik pít. Naše Silvestrovské rady pro ty, kteří se chtěli vrhnout na alkohol, jsou sice také docela důležité rady jak pít, ale určitě je nedoporučujeme přivádět k potřebě nijak pravidelně a už vůbec ne často. Zato jak pít nealko a jak si udržovat pitný režim se vám bude hodit určitě každý den.

U tohoto tématu můžete slyšet opět názory zastánců různých teorií. Většina z vás má jistě zafixované rady konvenční dietologie, že při dodržování správného pitného režimu byste měli vypít minimálně 2 litry tekutin denně ideálně 3 litry. Na druhou stranu se tu objevují alternativní postoje k doplňování tekutin, které tvrdí, že můžete vlastně pít málo, protože tekutiny dostanete například i z ovoce. Velice rádi se o tyto názory opírají především ti, kteří z nějakého důvodu na svoje doplňování tekutin zapomínají. Sice máme rádi alternativnější přístup ke stravování a už mnohokrát jsme na těchto stránkách dali konvenční vědě co proto, ale u dnešního tématu to zas až tak horké nebude. Rádi bychom v dnešním článku uvedli obě tvrzení na pravou míru.

Člověk je tvor, který potřebuje ke svému životu tekutiny a ne, že ne. Zatím co bez jídla může člověk, za předpokladu, že je jinak zdravý, přežít kolem 50 dní. Bez přísunu tekutin může zemřít již po pouhých 5 dnech. Tady vidíte zcela jasný rozdíl, mezi potřebou potravy a potřebou tekutin.  Zjevně je člověk od přírody uzpůsoben tomu, že nemusí dostávat stravu pravidelně a dokonce ani každý den, aniž by mu hrozila hypoglykémie (za předpokladu správného stravování). Rozhodně ale není uzpůsoben tomu, aby se obešel bez zdroje tekutin. Odjakživa se člověk jako tvor primárně zdržoval v blízkosti zdrojů tekutin a nejideálněji přímo pitné vody. I v dobách kdy vznikaly první osady, ne náhodou vznikaly blízko vodních toků.

Při nedostatku tekutin dochází v těle k zahušťování tělních tekutin, které může vést k tvorbě kamenů v některých vnitřních orgánech. Ve svém okolí si jistě můžete všimnout lidí, kteří měli někdy s kameny problém, s nejvyšší pravděpodobností to byli lidé, kteří přijímali málo tekutin.  V tomto směru je dost zajímavé se podívat i na zahušťování slin. Příliš husté sliny mohou podporovat tvorbu zubního kamene a zubního kazu. To jsou hned první důvody proč radši pít. Předcházet únavě z nedostatku tekutin a hladká hydratovaná pokožka jsou hned další důvody. Především ženy určitě nechtějí vypadat jako unavené seschlé jablko. V neposlední řadě nemusíme snad připomínat, že je také docela na místě (především v dnešní době) pravidelně odvádět toxiny z těla ven.

A pak je tu také další důvod. Jistě jste už slyšeli, že tukové zásoby v těle jsou velmi významným nosičem vody. V žádném případě to není náhoda. Protože jsou tekutiny pro člověka tak životně nezbytné, je tělo schopné vytvářet v těle zásobu tekutin, kterou udržuje právě v tukových zásobách. Pokud tedy tukové zásoby nechcete (neměli byste jich chtít příliš), nebo chcete přímo prorýsované svaly, určitě není řešením nepít, protože tím akorát tělu dáváte signály pro přípravu na další období s nedostatkem tekutin a tělo se snaží nashromáždit pro tento účel tuky navíc. Naopak, pokud tělo zjistí, že má tekutin vždy dostatek, může se tukových zásob zbavovat.  Pokud chcete být štíhlí, určitě byste neměli zapomínat pít.

Opět ale musíme říct, že potřeba pití tekutin se nedá dodržovat přesně podle tabulek, ale záleží na mnoha různých okolnostech.  Záleží například na váze a celkové velikosti člověka. Záleží na okolí, ve kterém se právě vyskytuje, na vlhkosti vzduchu a dokonce i na nadmořské výšce (čím vyšší nadmořská výška tím víc tekutin může člověk potřebovat, protože se tělo bude namáhat dýcháním), na ročním období a na teplotě (jestli je chladno nebo naopak pořádný hic). Záleží samozřejmě i na fyzické aktivitě. Při pravidelné námaze budete potřebovat určitě víc tekutin než někdo, kdo žije neaktivním způsobem života. A v neposlední řadě záleží i na fyzickém stavu. Nemocní lidé mají vyšší potřebu tekutin, zrovna tak ale i těhotné a kojící ženy a starší lidé.

Pravda je, že záleží i na tom, co jíte. Pokud se budete pravidelně živit množstvím osvěžující šťavnaté zeleniny případně šťavnatým až vodnatým ovocem a jíst polévky (vývary z masa a kostí jsou vynikajícími elektrolyty) určitě si to můžete k příjmu tekutin připočítat. Dokonce ani šálek kávy není zas až tak silným diuretikem, aby se nemohl vůbec počítat. Nicméně při špatném stravování určitě nenahradí ani část tekutin jedna povadlá mandarinka denně. Pokud se bude vaše strava skládat z dehydrovaných, v nejhorším případě škrobnatých potravin (pečivo, zrní), určitě musíte dbát na vyšší příjem tekutin. Zdá se, že doporučení minimálně dvou litrů vody denně úzce souvisí s doporučeními obilné stravy. Pokud se ale stravujete paleo, nebo podobným zdravým způsobem, je možné, že v některých obdobích nemusíte mít potřebu pít tak výraznou.

Na to, aby zdravý člověk odhadl, kolik potřebuje za den tekutin, se u něho jako u ostatních živočichů vyvinul instinkt „žízeň“.  Jak už jsme zmínili výše, při nedostatku tekutin, se zahušťují tělní tekutiny, vzniká tím vyšší koncentrace minerálů a různých jiných látek v těle. V krevní plazmě dochází ke zvýšení koncentrace tzv. krystaloidů, pokud přesáhnou určitou hranici, spustí se v lidském těle alarm „žízeň“. V zásadě by příjem tekutin měl fungovat tak, že si tělo tímto způsobem samo poví, kdy a kolik tekutin potřebuje.

U každého zdravého organismu by mělo být vylučování tekutin a přijímání tekutin v rovnováze. A především by mělo být přirozené, aby ke koloběhu tekutin docházelo. Jestli u vás žízeň funguje tak jak má, nejjednodušeji zjistíte na koncentraci moči. Tmavá koncentrovaná moč po ránu je zcela správná a normální, ovšem nedostatečná potřeba chodit na toaletu a ostrá koncentrovaná moč přes den, může nedostatečný příjem tekutin (u jinak zdravého organismu) lehce prozradit.

Jak může vypadat paleo / primální štědrovečerní večeře? Může vypadat úplně normálně dobře a ještě lépe chutnat. Bramborový salát sice není předpisové paleo, ale z našich stránek jistě už víte, že občas sáhnout po potravinách z šedé zóny není nic strašného. A když jsou ty Vánoce… Pokud si dáte záležet na výběru surovin, můžete se vyhnout i chemiím v potravinových výrobcích. Všechno lze pořídit buď domácí, nebo koupit bez přídatných látek. Jediné výrobky, které přijdou do marinády, jsou hořčice, kyselé okurky a majonéza. Například ani v hořčici nemusí být žádná éčka. Složení dobré hořčice vypadá například takto: voda, ocet z páleného vína, moučka z hořčičného semínka, mořská sůl, cukr / karamelizovaný cukr, koření, kurkuma. Žádná éčka a ta troška cukru dělá v hořčici 3,7g sacharidů / 100g hořčice, my budeme potřebovat do salátu jenom maličko, takže žádné drama. Zrovna tak je to s okurkami.

Na své si přijdou samozřejmě i ti, co mají rádi majonézu. I majonéza se dá vyrábět a prodávat bez éček. Pokud takovou nemůžete sehnat, bude lepší, když si ji vyrobíte doma sami. Konec konců si ji doma můžete vyrobit s lepším olejem. Ano, všichni co se diví majonéze. Majonéza, pokud je z dobrých vajíček a ze správných olejů, je dobrá a zdravá. Jsou lepší takové, které se vyrábějí pouze ze žloutků, bílek se nechá na něco jiného, a pověry nechte pro pověrčivé. Zkuste 1 žloutek, 70 - 80 ml olivového nebo ořechového oleje, vyšlehejte, a přidejte 1 lžičku dobré hořčice, 2 lžičky citrónové šťávy nebo maličko vinného octa, pepř případně sůl a znovu vymíchejte a vychlaďte.

Dnes nebudeme dělat žádné pokusy s kapičkami, všechny suroviny v tomto salátu jsou ověřené a salát je velmi dobrý, jen ho uděláme o něco víc paleo, než je u babiček zvykem.

Na ca. 6 porcí bramborového salátu je potřeba:
550 g červených brambor
400 g mrkve
250 g petržele
300 g celeru
1/2 - 1 menší cibule
4 nakládané menší okurky
2 lžíce olivového nebo ořechového oleje
2 lžíce majonézy
2 lžičky hořčice
Pepř
Sůl podle chuti

Brambory se uvaří oloupané ve vodě, voda se slije a brambory se nechají vychladit.
Kořenová zelenina se očistí, uvaří v páře a také nechá zchladnout. (využijte pařák na knedlíky, pokud nemáte přímo napařovací hrnec)

Vychladlé brambory se promačkají klasicky skrz mřížku na brambory a kořenová zelenina se nastrouhá na hrubém struhadle.
Okurky se nastrouhají na jemném struhadle, cibule se nakrájí na velmi jemné kousky. (neměla by se strouhat, jinak zhořkne)

Přidají se ostatní ingredience, dobře se vše promíchá a nechá se minimálně 2h chladit a uležet.

Tip: někdy se do tohoto salátu přidávají natvrdo vařená a nahrubo strouhaná vajíčka.

Na smaženou rybu je potřeba:
Směs mletých mandlí a vlašských ořechů
Vyšlehané vajíčko není nezbytné
Filety z kapra nebo jiné ryby
Přepuštěné máslo

Štědrovečerní večeře se dá udělat i s řízkem, ale ryba je klasika. Rozhodně je ale dobré z kapra ani jiné ryby nedělat žádné podkovy. Ty jsou pak plné kostí, navíc se z podkovy špatně vybírají. Zkuste udělat z kapra filety.

Filety maličko osolte a obalte klasicky jakoby v trojobalu. Místo mouky použijte směs mletých mandlí nebo mandlové mouky s vlašskými ořechy, pak čisté vyšlehané vajíčko a nakonec opět směs s vlašskými ořechy. Velmi chutná je ryba nebo řízek obalený pouze v mletých nebo drcených ořechách.

Smažte na přepuštěném másle na pánvi, nebo v pekáčku v troubě. Opatrně a ne moc dlouho.